Praca zdalna na Mazowszu

Filter:
« 1 2 3 4 5 6 7 »
nieprawidłowe noszenie maseczki

Luzowanie obostrzeń w woj. mazowieckim

1 Wydanie: 27 kwietnia 2021
Od wczoraj w woj. mazowieckim wyluzowano obostrzenia. Otwarto fryzjerów w Płocku, Sochaczewie, Siedlcach i innych miastach i miasteczkach Mazowsza. Rząd rozważa zniesienie obowiązku noszenia masek na wolnym powietrzu. Ryzyko zakażenia sie na wolnym powietrzu jest niskie. Osoby najczęściej zakażają się w domu, w szkole, w przychodni zdrowia, w kinie i w innych miejscach, gdzie czas przebywania przekracza kilkanaście minut.
Duża szansa zakażenia występuje podczas podróży busem, PKSem pociągiem czy innym środkiem komunikacji masowej.


Noszenie maseczek masek chusty kominy

1 Wydanie: 26 lutego 2021
Wprowadzenie rozporządzenia dotyczącego noszenia masek medycznych spowodowane było tym, że jest grupa osób, które noszą maski nieprawidłowo. Spójrzmy na pieszych idących po mieście. Ile osób ma maskę założoną prawidłowo, ile osób ma nieprawidłowo założoną maskę np. odkryty nos lub maska wogóle na brodzie.
Według specjalistów podczas oddychania wydychamy swoje bakterie, nie tylko COVID. Będąc w pomieszczeniu, inni mogą te nasze wydychane bakterie wdychać. Opinie są różne. Jedne maski chronią tylko w jedną stronę, inne maski chronią w dwie strony, zależy od modelu. Gdyby wszyscy nosili maski, gdyby wszyscy przestzegali obostrzeń, pandemia minęła by szybciej. Przepis nakazujący noszenie masek na cmentarzach, placach, ulicach, drogach jest dyskusyjny. Na pewno mają sens obostrzenia w sklepach i limit osób w sklepach i komunikacji miejskiej. Nieodpowiedzialne jest organizowanie imprez, gdzie rozprzestrzenianie się wirusa jest większe.
Pomijamy dyskusje prawne, że nie ma podstawy prawnej nakazującej stosowanie się do noszenia maski osobie zdrowej. Ograniczać można jedynie osoby chore i zdiagnozowane jako chore lub podejrzane o zachorowanie. Rozwiązaniem by było, zdiagnozować wszystkich. Osoba zdrowa może jednak nosić maskę dobrowolnie, aby zminimalizować przyjęcie wirusa od osoby chorek.


Powered by w3.css