Cmentarze

Płace
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Me
Siedlce

Polska zamyka cmentarze w Dzień Wszystkich Świętych


Aby uniknąć dalszych przypadków zakażeń koronawirusem Polska zamyka cmentarze na trzy dni w Dzień Wszystkich Świętych. Powodem jest pandemia COVID. Ze względu na codzienny wzrost liczby zakażeń i zgonów, nie można pozwolić, aby na cmentarzach gromadziła się duża liczba ludzi.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział to na konferencji prasowej o 16:00 w piątek. Cmentarze były zamknięte od soboty do poniedziałku. Wszystkich Świętych to jedno z ważniejszych świąt w Polsce.
Morawiecki zacytował lekarza: „Wiele starszych osób, które idą na cmentarz i odwiedzają grób zmarłej bliskiej osoby, mogłoby też tam być za trzy tygodnie”. Dzień Wszystkich Świętych 1 listopada to jedno z najważniejszych świąt w Polsce. Groby są sprzątane kilka dni wcześniej; Krewni podróżują po całym kraju, aby dotrzeć do miejsc spoczynku swoich bliskich.

Polskie Ministerstwo Zdrowia zgłosiło w piątek nowy wysoki poziom 21 629 nowych zakażeń w ciągu 24 godzin. 202 zmarło z powodu wirusa lub razem z nim. Oznacza to, że od wybuchu pandemii odnotowano 5351 zgonów.

Powered by w3.css